Wieprzowina faszerowana kabanosem

Wieprzowina faszerowana kabanosem

Składniki:
wieprzowina bez kości – solidna porcja, 1-1,5 kg, chuda, 4 długie kabanosy wieprzowe, sól, pieprz, papryka, majeranek, zioła wg uznania, czosnek, cebula, 2 suszone grzybki, oliwa z oliwek (albo inny tłuszcz do smażenia).

Jak przyrządzić?
Mięso przyprawiamy, można stosować różne marynaty (ja zdecydowanie używam tylko soli, pieprzu, papryki, majeranku i czosnku). Obkładamy cebulą. Potrawa jest najlepsza, gdy mięsko nasiąknie aromatami w chłodnej lodówce przez parę godzin. Największy kłopot jest ze zrobieniem odpowiednich „otworów” w mięsie. Cóż, trzeba próbować. Ja używam do tego długiego, cienkiego noża, ale wiem, że są także grube szpikulce, które są pewnie pomocne.Upychamy kabanosy w otwory. Jeśli wystają – nie ma problemu, obcinamy, jak już się mięso usmaży. W garnku obsmażamy z każdej strony, dodajemy odrobinę wody, grzybki i dusimy ok. 1 h. Pokrojone w plastry można jeść na ciepło i na zimno (bardzo dekoracyjne).

Potrzebne przybory:

Jak podawać?
Często po doodaniu odrobiny mąki powstaje aromatyczny sos – wtedy można jadać z ryżem, ale najlepszy efekt – na zimno, w plasterkach, na talerzu z różnymi wędlinami, polecam na imprezy.

AUTOR: PAWEŁ ANDRYANCZYK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *